usprawniamy.pl

lean management - usprawniamy
Szukasz inspiracji w 2016 r. ? Cz.2
  Ostatni kwartał 2016 przynosi nam kilka ciekawych propozycji lean inspiracji w postaci spotkań i konferencji. Szczególnie polecam spotkanie z ikoną Lean Management, Masaaki Imai na konferencji Gemba Kaizen 23 listopada we Wrocławiu. Lista wszyskich propozycji poniżej.
 
  • 29-30.09.2016r. Katowice - bezpłatna

Konferencja Lean ma na celu zgromadzenie osób związanych ze szczupłym zarządzaniem w różnych dziedzinach i na różnych poziomach zaawansowania.

Na kongresie zostaną omówione liczne przykłady lean management w firmach o zasięgu międzynarodowym z różnych branż (produkcja, automotive, usługi, finanse, ubezpieczenia, BPO, reklama i wiele innych)
Oprócz licznych case studies prezentujących wdrożone rozwiązania, uczestnicy wezmą udział w „Study Visits” czyli praktycznej wizycie w jednej z firm z sukcesem wdrażających Lean Manufacturing.

http://kongreslean.pl/

 
  • 06.10.2016 Kraków - bezpłatna

Meetup Stowarzyszenia SPIN - spotkanie miłośników ciągłego doskonalenia organizowane przez Stowarzyszenia SPIN (Service Process Improvement Network). 
Tym razem porozmawiamy o tym, jak zacząć wdrażanie kultury ciągłego doskonalenia w organizacji, aby zaczęła przynosić spodziewane owoce. Swoim doświadczeniem podzielą się trzy członkinie SPINu:
– Monika Bednarska-Łupińska (Lufthansa)
– Kinga Kinastowska (UBS)
– Zuzanna Pamuła (Heineken).
Będzie również okazja do dyskusji i networkingu z profesjonalistami z doświadczeniem w temacie, jak i tymi zaczynającymi dopiero swoją przygodę z Leanem.

 
  • 08.10.2016 Łódź - bezpłatna

Stowarzyszenie Lean Management Polska serdecznie zaprasza na konferencję Lean Trendy 2016 organizowaną już po raz drugi w Łodzi. Spotykamy się 8 października, aby porozmawiać o najnowszych kierunkach rozwoju lean management oraz wymienić praktyczne doświadczenia.

leantrendy.pl

 
  • 26-27.10.2016 r. Łaziska Górne - bezpłatna (warsztaty dodatkowo płatne)

Dziesiąta edycja Konferencji Lean Camp przygotowanej przez Instytut Doskonalenia Produkcji. Ostatnie edycje przyjęły formułę składającą się z trzech bloków: prelekcyjnej, warsztatowej i Open Space. W obecnej edycji planowane są trzy wycieczki tematyczne: Lean Logistics, Lean Production oraz Lean Office, a także moduł poświęcony zagadnieniu Lean Leadership.
Tym razem konferencja odbędzie się w Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Wśród zaplanowanych prelekcji są m.in. wystąpienia na temat analizy efektywności procesów w centrach usług wspólnych, wykorzystania symulacji 3D w ciągłym doskonaleniu oraz wykorzystania kaizen w życiu codziennym i pracy na przykładzie z Korei. W drugim dniu, tym razem przygotowano dziewięć warsztatów z zakresu Lean Management i technik wspierających doskonalenie.

 
  • 23-25.11.2016 r. Wrocław - płatna

XIII Międzynarodowy Kongres Gemba Kaizen. Motywem przewodnim tegorocznego Kongresu jest Budowanie kultury KAIZEN™ – Daily KAIZEN™. Na XIII Międzynarodowym Kongresie GEMBAKAIZEN™ prelegenci – praktycy z najbardziej uznanych europejskich firm działających w kulturze kaizen podzielą się swoim doświadczeniem w tym obszarze. Gościem specjalnym każdego roku jest Masaaki Imai, założyciel Kaizen Institute. Drugi dzień Kongresu to inspirujące wizyty w firmach produkcyjnych wdrażających KAIZEN™ na najwyższym poziomie. Trzeci dzień to praktyczne warsztaty również w firmach produkcyjnych naszych Partnerów.

 

Jeżeli wiesz o ciekawych wydarzeniach które mogą zainspirować innych napisz do mnie.

 

lean analiza migawkowa MOS
16 września 2016
17 października 2017
  Konferencja Lean to okazja do podejrzenia ciekawych rozwiązań i złapania inspiracji, które można wykorzystać w swojej pracy. Na tegorocznej edycji
19 maja 2017
28-29 września 2017 r. w Katowicach odbędzie się  IV edycja Europejskiego Kongresu Lean Manufacturing a portal usprawniamy.pl ma przyjemność być
21 marca 2017
  Chcesz poprawić wyniki firmy, masz problem z którym sobie nie radzisz, twoi ludzie nie są w stanie spełnić oczekiwań klientów,
05 listopada 2016
  Lean Management wywodzi się z produkcji i z nią jest kojarzony najczęściej. W materiale poniżej Michał Sadowski z Brand24 pokazuje